25 maja 2020

Gry.

UWAGA!!! – GRY DO POBRANIA NA http://www.szkolagizycko.pl/?p=7556

Drodzy Rodzice!Dziś przygotowałam Wam i Waszym dzieciom 3 gry planszowe do własnego wydruku wraz z instrukcją. Wspólne granie uczy współzawodnictwa, czekania na swoja kolej oraz naprzemienności. Są to umiejętności, które dzieci muszą wyćwiczyć, dlatego tak cenne jest spędzanie wolnego czasu właśnie grając w przeróżne gry planszowe. Zaangażujcie w nie cała rodzinę. Przed rozpoczęciem zawsze czytamy wspólnie instrukcję, ustalamy zasady gry i upewniamy się, czy na pewno dobrze dzieci je zrozumiały. W razie potrzeby przypominamy je w trakcie gry. Zwracamy uwagę na to, aby każdy czekał na swoja kolej, ćwicząc naprzemienność. W trakcie wspólnego grania uczymy dziecko (najlepiej pokazując to swoim zachowaniem) – przegrywać i poradzić sobie z porażką oraz pokazujemy w jaki sposób „cieszymy się’’ z wygranej, aby nie urazić, czy nie wyśmiewać innych graczy. Życzę powodzenia!:)Zuzanna Zubowicz psychologŹródło: www.superkid.pl