31 lipca 2021

Wiosenne kwitnące kwiatki.

Do przygotowania eksperymentu potrzebujemy:
- miseczki/głębokiego talerza,
- wody,
- białej kartki,
- kredki/mazaki i pojemniczki.
Wycinamy kwiatki, środki malujemy na wybrany przez siebie kolor. 
Składamy kolejno płatki naszego kwiatka do środka (tak jak widać na 
zdjęciu). Następnie wrzucamy nasze kwiatki do wody i obserwujemy jak 
"kwitną". Następnie dzieci mogą wyławiać kwiatki rączkami lub łyżką 
cedzakową i odkładać je segregując zgodnie z kolorem, który znajduje się 
w środku kwiatka.

Wiosenne kwitnące kwiatki.

Wiosenne kwitnące kwiatki.Do przygotowania eksperymentu potrzebujemy:- miseczki/głębokiego talerza,- wody,- białej kartki,- kredki/mazaki i pojemniczki.Wycinamy kwiatki, środki malujemy na wybrany przez siebie kolor. Składamy kolejno płatki naszego kwiatka do środka (tak jak widać na zdjęciu). Następnie wrzucamy nasze kwiatki do wody i obserwujemy jak "kwitną". Następnie dzieci mogą wyławiać kwiatki rączkami lub łyżką cedzakową i odkładać je segregując zgodnie z kolorem, który znajduje się w środku kwiatka.

Opublikowany przez Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny PSONI Koło w Giżycku Środa, 25 marca 2020